Vishay Dale RWR84S2801FRBSL
Part No.:
RWR84S2801FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2801FRBSL.pdf
Description:
RES 2.8K OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
2.8 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2801FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2801FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2801FRBSL?
Image RWR84S2801FRBSL
Part Number RWR84S2801FRBSL
Product Status Active
Resistance 2.8 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)