Vishay Dale RWR84S27R4FRRSL
Part No.:
RWR84S27R4FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S27R4FRRSL.pdf
Description:
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
27.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S27R4FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S27R4FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S27R4FRRSL?
Image RWR84S27R4FRRSL
Part Number RWR84S27R4FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 27.4 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)