Vishay Dale RWR84S25R5FRRSL
Part No.:
RWR84S25R5FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S25R5FRRSL.pdf
Description:
RES 25.5 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
25.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S25R5FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S25R5FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S25R5FRRSL?
Image RWR84S25R5FRRSL
Part Number RWR84S25R5FRRSL
Product Status Active
Resistance 25.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)