Vishay Dale RWR84S24R3FRRSL
Part No.:
RWR84S24R3FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S24R3FRRSL.pdf
Description:
RES 24.3 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
24.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S24R3FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S24R3FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S24R3FRRSL?
Image RWR84S24R3FRRSL
Part Number RWR84S24R3FRRSL
Product Status Active
Resistance 24.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)