Vishay Dale RWR84S23R7FRRSL
Part No.:
RWR84S23R7FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S23R7FRRSL.pdf
Description:
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
23.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S23R7FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S23R7FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S23R7FRRSL?
Image RWR84S23R7FRRSL
Part Number RWR84S23R7FRRSL
Product Status Active
Resistance 23.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)