Vishay Dale RWR84S2201FRRSL
Part No.:
RWR84S2201FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2201FRRSL.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2201FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2201FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2201FRRSL?
Image RWR84S2201FRRSL
Part Number RWR84S2201FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2.2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)