Vishay Dale RWR84S2001FMBSL
Part No.:
RWR84S2001FMBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S2001FMBSL.pdf
Description:
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S2001FMBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S2001FMBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S2001FMBSL?
Image RWR84S2001FMBSL
Part Number RWR84S2001FMBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)