Vishay Dale RWR84S1650FRBSL
Part No.:
RWR84S1650FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S1650FRBSL.pdf
Description:
RES 165 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
165 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S1650FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S1650FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S1650FRBSL?
Image RWR84S1650FRBSL
Part Number RWR84S1650FRBSL
Product Status Active
Resistance 165 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)