Vishay Dale RWR84S1500FRRSL
Part No.:
RWR84S1500FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S1500FRRSL.pdf
Description:
RES 150 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
150 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S1500FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S1500FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S1500FRRSL?
Image RWR84S1500FRRSL
Part Number RWR84S1500FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 150 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)