Vishay Dale RWR84S14R7FRBSL
Part No.:
RWR84S14R7FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR84S14R7FRBSL.pdf
Description:
RES 14.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance:
14.7 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR84S14R7FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR84S14R7FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR84S14R7FRBSL?
Image RWR84S14R7FRBSL
Part Number RWR84S14R7FRBSL
Product Status Active
Resistance 14.7 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)