Vishay Dale RWR82S6810BRS70
Part No.:
RWR82S6810BRS70
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR82S6810BRS70.pdf
Description:
RES 681 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
681 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
1.5W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR82S6810BRS70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR82S6810BRS70 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR82S6810BRS70?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR82S6810BRS70
Part Number RWR82S6810BRS70
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 681 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 1.5W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)