Vishay Dale RWR81S9200DSRSL
Part No.:
RWR81S9200DSRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S9200DSRSL.pdf
Description:
RES 920 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
920 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S9200DSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S9200DSRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S9200DSRSL?
Image RWR81S9200DSRSL
Part Number RWR81S9200DSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 920 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)