Vishay Dale RWR81S5600DSRSL
Part No.:
RWR81S5600DSRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S5600DSRSL.pdf
Description:
RES 560 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S5600DSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S5600DSRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S5600DSRSL?
Image RWR81S5600DSRSL
Part Number RWR81S5600DSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 560 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)