Vishay Dale RWR81S4R99DSRSL
Part No.:
RWR81S4R99DSRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S4R99DSRSL.pdf
Description:
RES 4.99 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
4.99 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S4R99DSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S4R99DSRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S4R99DSRSL?
Image RWR81S4R99DSRSL
Part Number RWR81S4R99DSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 4.99 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)