Vishay Dale RWR81S4R99DSBSL
Part No.:
RWR81S4R99DSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S4R99DSBSL.pdf
Description:
RES 4.99 OHM 0.5% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.99 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S4R99DSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S4R99DSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S4R99DSBSL?
Image RWR81S4R99DSBSL
Part Number RWR81S4R99DSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.99 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)