Vishay Dale RWR81S49R9DSBSL
Part No.:
RWR81S49R9DSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S49R9DSBSL.pdf
Description:
RES 49.9 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
49.9 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S49R9DSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S49R9DSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S49R9DSBSL?
Image RWR81S49R9DSBSL
Part Number RWR81S49R9DSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 49.9 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)