Vishay Dale RWR81S47R5DSBSL
Part No.:
RWR81S47R5DSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S47R5DSBSL.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S47R5DSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S47R5DSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S47R5DSBSL?
Image RWR81S47R5DSBSL
Part Number RWR81S47R5DSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 47.5 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)