Vishay Dale RWR81S1300DSBSL
Part No.:
RWR81S1300DSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81S1300DSBSL.pdf
Description:
RES 130 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging:
Bulk
Resistance:
130 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR81S1300DSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81S1300DSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81S1300DSBSL?
Image RWR81S1300DSBSL
Part Number RWR81S1300DSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 130 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)