Vishay Dale RWR81N4R70DRB12
Part No.:
RWR81N4R70DRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81N4R70DRB12.pdf
Description:
RES 4.7 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.7 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR81N4R70DRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81N4R70DRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81N4R70DRB12?
Image RWR81N4R70DRB12
Part Number RWR81N4R70DRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 4.7 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)