Vishay Dale RWR81N3520DRB12
Part No.:
RWR81N3520DRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81N3520DRB12.pdf
Description:
RES 352 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Resistance:
352 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR81N3520DRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81N3520DRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81N3520DRB12?
Image RWR81N3520DRB12
Part Number RWR81N3520DRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 352 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)