Vishay Dale RWR81N20R0DRB12
Part No.:
RWR81N20R0DRB12
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR81N20R0DRB12.pdf
Description:
RES 20 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
20 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
1W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR81N20R0DRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR81N20R0DRB12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR81N20R0DRB12?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR81N20R0DRB12
Part Number RWR81N20R0DRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 1W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)