Vishay Dale RWR80SR806DPS73
Part No.:
RWR80SR806DPS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80SR806DPS73.pdf
Description:
RES 0.806 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Resistance:
806 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
P (0.1%)
Datasheet:
1. How to order RWR80SR806DPS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80SR806DPS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80SR806DPS73?
Image RWR80SR806DPS73
Part Number RWR80SR806DPS73
Product Status Active
Resistance 806 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate P (0.1%)