Vishay Dale RWR80SR698DRB12
Part No.:
RWR80SR698DRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80SR698DRB12.pdf
Description:
RES 0.698 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
698 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80SR698DRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80SR698DRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80SR698DRB12?
Image RWR80SR698DRB12
Part Number RWR80SR698DRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 698 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)