Vishay Dale RWR80SR100DRS73
Part No.:
RWR80SR100DRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80SR100DRS73.pdf
Description:
RES 0.1 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80SR100DRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80SR100DRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80SR100DRS73?
Image RWR80SR100DRS73
Part Number RWR80SR100DRS73
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 100 mOhms
Tolerance ±0.5%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)