Vishay Dale RWR80S9650BRS73
Part No.:
RWR80S9650BRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S9650BRS73.pdf
Description:
RES 965 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
965 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S9650BRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S9650BRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S9650BRS73?
Image RWR80S9650BRS73
Part Number RWR80S9650BRS73
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 965 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)