Vishay Dale RWR80S65R7BRS73
Part No.:
RWR80S65R7BRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S65R7BRS73.pdf
Description:
RES 65.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Resistance:
65.7 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S65R7BRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S65R7BRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S65R7BRS73?
Image RWR80S65R7BRS73
Part Number RWR80S65R7BRS73
Product Status Active
Resistance 65.7 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)