Vishay Dale RWR80S61R9BRS73
Part No.:
RWR80S61R9BRS73
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S61R9BRS73.pdf
Description:
RES 61.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Resistance:
61.9 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S61R9BRS73 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S61R9BRS73 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S61R9BRS73?
Image RWR80S61R9BRS73
Part Number RWR80S61R9BRS73
Product Status Active
Resistance 61.9 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)