Vishay Dale RWR80S47R5BRB12
Part No.:
RWR80S47R5BRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S47R5BRB12.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S47R5BRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S47R5BRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S47R5BRB12?
Image RWR80S47R5BRB12
Part Number RWR80S47R5BRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 47.5 Ohms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)