Vishay Dale RWR80S2001BRS70
Part No.:
RWR80S2001BRS70
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S2001BRS70.pdf
Description:
RES 2K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S2001BRS70 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S2001BRS70 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S2001BRS70?
Image RWR80S2001BRS70
Part Number RWR80S2001BRS70
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)