Vishay Dale RWR80S1871BRB12
Part No.:
RWR80S1871BRB12
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80S1871BRB12.pdf
Description:
RES 1.87K OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging:
Bulk
Resistance:
1.87 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2W
Features:
Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80S1871BRB12 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80S1871BRB12 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80S1871BRB12?
Image RWR80S1871BRB12
Part Number RWR80S1871BRB12
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 1.87 kOhms
Tolerance ±0.1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±20ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)