Vishay Dale RWR80NR825FRRSL
Part No.:
RWR80NR825FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR825FRRSL.pdf
Description:
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
825 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR825FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR825FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR825FRRSL?
Image RWR80NR825FRRSL
Part Number RWR80NR825FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 825 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)