Vishay Dale RWR80NR825FRBSL
Part No.:
RWR80NR825FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR825FRBSL.pdf
Description:
RES 0.825 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance:
825 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±400ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR825FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR825FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR825FRBSL?
Image RWR80NR825FRBSL
Part Number RWR80NR825FRBSL
Product Status Active
Resistance 825 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)