Vishay Dale RWR80NR332FRRSL
Part No.:
RWR80NR332FRRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR332FRRSL.pdf
Description:
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
332 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR332FRRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR332FRRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR332FRRSL?
Image RWR80NR332FRRSL
Part Number RWR80NR332FRRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 332 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)