Vishay Dale RWR80NR332FRBSL
Part No.:
RWR80NR332FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR332FRBSL.pdf
Description:
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging:
Bulk
Resistance:
332 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR332FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR332FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR332FRBSL?
Image RWR80NR332FRBSL
Part Number RWR80NR332FRBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 332 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)