Vishay Dale RWR80NR301FRBSL
Part No.:
RWR80NR301FRBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR301FRBSL.pdf
Description:
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL
Resistance:
301 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
R (0.01%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR301FRBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR301FRBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR301FRBSL?
Image RWR80NR301FRBSL
Part Number RWR80NR301FRBSL
Product Status Active
Resistance 301 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate R (0.01%)