Vishay Dale RWR80NR301FMRSL
Part No.:
RWR80NR301FMRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR80NR301FMRSL.pdf
Description:
RES 0.301 OHM 2W 1% WW AXIAL
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
301 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±650ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate:
M (1%)
Datasheet:
1. How to order RWR80NR301FMRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR80NR301FMRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR80NR301FMRSL?
Image RWR80NR301FMRSL
Part Number RWR80NR301FMRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR80N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 301 mOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 2W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±650ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate M (1%)