Vishay Dale RWR78N9R53FSBSL
Part No.:
RWR78N9R53FSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N9R53FSBSL.pdf
Description:
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
9.53 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N9R53FSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N9R53FSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N9R53FSBSL?
Image RWR78N9R53FSBSL
Part Number RWR78N9R53FSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 9.53 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)