Vishay Dale RWR78N95R3FSRSL
Part No.:
RWR78N95R3FSRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N95R3FSRSL.pdf
Description:
RES 95.3 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
95.3 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N95R3FSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N95R3FSRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N95R3FSRSL?
Image RWR78N95R3FSRSL
Part Number RWR78N95R3FSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 95.3 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)