Vishay Dale RWR78N8R06FSRSL
Part No.:
RWR78N8R06FSRSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N8R06FSRSL.pdf
Description:
RES 8.06 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
8.06 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N8R06FSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N8R06FSRSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N8R06FSRSL?
Image RWR78N8R06FSRSL
Part Number RWR78N8R06FSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 8.06 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)