Vishay Dale RWR78N8R06FSBSL
Part No.:
RWR78N8R06FSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N8R06FSBSL.pdf
Description:
RES 8.06 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
8.06 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N8R06FSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N8R06FSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N8R06FSBSL?
Image RWR78N8R06FSBSL
Part Number RWR78N8R06FSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 8.06 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)