Vishay Dale RWR78N47R5FSRSL
Part No.:
RWR78N47R5FSRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N47R5FSRSL.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N47R5FSRSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N47R5FSRSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N47R5FSRSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR78N47R5FSRSL
Part Number RWR78N47R5FSRSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 47.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)