Vishay Dale RWR78N47R5FSBSL
Part No.:
RWR78N47R5FSBSL
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N47R5FSBSL.pdf
Description:
RES 47.5 OHM 10W 1% WW AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
47.5 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N47R5FSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N47R5FSBSL price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N47R5FSBSL?
Image RWR78N47R5FSBSL
Part Number RWR78N47R5FSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 47.5 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)