Vishay Dale RWR78N2670FSBSL
Part No.:
RWR78N2670FSBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRWR78N2670FSBSL.pdf
Description:
RES 267 OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
267 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
10W
Composition:
Wirewound
Features:
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient:
±30ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 250°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
S (0.001%)
Datasheet:
1. How to order RWR78N2670FSBSL on Chuangxin Cloud?
3. Are the RWR78N2670FSBSL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RWR78N2670FSBSL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RWR78N2670FSBSL
Part Number RWR78N2670FSBSL
Manufacturer Vishay Dale
Series Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 267 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±30ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max) -
Number of Terminations 2
Failure Rate S (0.001%)