Stackpole Electronics Inc RSPF12JT470R
Part No.:
RSPF12JT470R
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
Chuangxin CloudRSPF12JT470R.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer:
Stackpole Electronics Inc
Series:
RSPF
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:
-200/ +350ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
Datasheet:
1. How to order RSPF12JT470R on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSPF12JT470R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSPF12JT470R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSPF12JT470R.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RSPF12JT470R
Part Number RSPF12JT470R
Manufacturer Stackpole Electronics Inc
Series RSPF
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 470 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)