Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR910
Part No.:
RSMF1JTR910
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR910.pdf
Description:
RES 0.91 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
910 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR910.pdf
1. How to order RSMF1JTR910 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR910 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR910?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR910.
Image RSMF1JTR910
Part Number RSMF1JTR910
Product Status Active
Resistance 910 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)