Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR820
Part No.:
RSMF1JTR820
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR820.pdf
Description:
RES 0.82 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
820 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR820.pdf
1. How to order RSMF1JTR820 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR820 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR820?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR820.
Image RSMF1JTR820
Part Number RSMF1JTR820
Product Status Active
Resistance 820 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)