Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR750
Part No.:
RSMF1JTR750
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR750.pdf
Description:
RES 0.75 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
750 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR750.pdf
1. How to order RSMF1JTR750 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR750 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR750?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR750.
Image RSMF1JTR750
Part Number RSMF1JTR750
Product Status Active
Resistance 750 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)