Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR680
Part No.:
RSMF1JTR680
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR680.pdf
Description:
RES 0.68 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
680 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR680.pdf
1. How to order RSMF1JTR680 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR680 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR680?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR680.
Image RSMF1JTR680
Part Number RSMF1JTR680
Product Status Active
Resistance 680 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)