Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR620
Part No.:
RSMF1JTR620
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR620.pdf
Description:
RES 0.62 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
620 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR620.pdf
1. How to order RSMF1JTR620 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR620 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR620?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR620.
Image RSMF1JTR620
Part Number RSMF1JTR620
Product Status Active
Resistance 620 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)