Stackpole Electronics Inc RSMF1JTR510
Part No.:
RSMF1JTR510
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR510.pdf
Description:
RES 0.51 OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
510 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Size / Dimension:
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Datasheet:
Chuangxin CloudRSMF1JTR510.pdf
1. How to order RSMF1JTR510 on Chuangxin Cloud?
3. Are the RSMF1JTR510 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSMF1JTR510?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSMF1JTR510.
Image RSMF1JTR510
Part Number RSMF1JTR510
Product Status Active
Resistance 510 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 1W
Composition Metal Oxide Film
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)